Sploty dwuprawe wzorzyste

 • Splot pikowy (100% bawełna, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe)
  Wątkowa dzianina wzorzysta z wypukłym wzorem geometrycznym. Splot dwuprawy uzupełniono specjalną nicią, gwarantującą małą rozciągliwość. Materiał nadaje się pod nadruk i haft. Materiał wykonano w różnych ciężarach (180 – 200 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie Pique Polo 200

 

Tkaniny

Tkanina powstaje na skutek prostopadłego splecenia dwu lub więcej zestawów nici. Podstawowe sploty: płócienny, skośny i atłasowy.

 • Tkanina lniana (100% bawełna czesankowa,100% włókno poliestrowe, 100% włókno poliamidowe)
  Splot płócienny tkaniny - wytrzymały, regularnie powtarzający się. Nie powstaje żaden wzór, materiał pozostaje gładki i nadaje się pod nadruk i haft. Tkanina ze wzmocnionymi nićmi to materiał typu Oxford – jego zalety można przetestować na oferowanych przez nas bluzkach damskich. Towar wyprodukowano z wysokiej jakości bawełny czesankowej i ścieranej, włókna poliestrowego lub włókna poliamidowego.
  Przykładowe wykorzystanie: Kapelusze, Torby, Koszule
   

 • Tkanina diagonalna (100% bawełna czesankowa, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe)
  Ten splot tkanin charakteryzuje się skośnymi, regularnie powtarzającymi się rządkami. Tkanina ze splotem diagonalnym jest bardziej luźna, miękka, elastyczna oraz zapewnia więcej ciepła niż tkanina lniana. Świetnie nadaje się pod nadruk i haft. Towar wyprodukowano z wysokiej jakości bawełny czesankowej i ścieranej lub z mieszkanki z włóknem poliestrowym.
  Przykładowe wykorzystanie: Czapki, Kapelusze, Daszki sunvisor
   
 • Frotte (100% bawełna czesankowa)
  Tkanina pętelkowa wykonana z bawełny o większym ciężarze (350 – 500 g/m2), charakteryzuje się bardzo miękkim, absorbującym chwytem oraz wytrzymałymi pętelkami po obu stronach.
  Przykładowe wykorzystanie: Ręczniki, Szlafroki

 

Sploty lewo-prawe podstawowe

 • Single Jersey (100% bawełna)
  Delikatna dzianina wątkowa z charakterystycznymi kolumnami w kształcie drzewek na stronie zewnętrznej oraz z małymi łukami na stronie wewnętrznej. Cechy szczególne splotu to: rozciągliwość, miękkość oraz łatwe spruwanie. Przędza wykorzystana podczas produkcji dzianiny wpływa na ostateczną jakość towaru. Produkty firmy Adler wykonano z wysokiej jakości przędzy skręcanej. Nadają się pod nadruk i haft. Materiał wyprodukowano w różnych ciężarach (150 – 200 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie: Koszulka V-neck 160, Heavy 200, Heavy V-neck 200, Colormix 200, Unisex Long sleeve 180, Polo Single 180.

 

Sploty lewo-prawe wzorzyste

 • Dzianina podszewkowa (100% bawełna, 95% bawełna / 5% elastan, 65% bawełna / 35% włókno poliestrowe, 100% włókno poliestrowe)
  Dzianina wątkowa z charakterystycznymi kolumnami w kształcie drzewek na stronie zewnętrznej oraz małymi łukami na stronie wewnętrznej. Splot z dodatkową nicią podbiciową, poprowadzoną po wewnętrznej stronie dzianiny. Ten element podwyższa absorpcję oraz objętość materiału, jest również gwarancją jego wytrzymałości. Aby zapewnić lepszą izolację cieplną, dzianiny podszewkowe z grubymi i miękkimi nićmi są wyczesywane. Produkty nadają się pod nadruk i haft. Materiał wykonano w różnych ciężarach (250 – 300 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie: dzianina podszewkowa: Terry Jacket 320, wyczesana dzianina podszewkowa: Raglan Sweater 300
 • Fleece (100% włókno poliestrowe)
  Dzianina wątkowa z charakterystyczną gęsto wyczesaną miękką powierzchnią. Świetna ochrona przed chłodem przy każdej pogodzie. Absorbuje pot i zapobiega przenikaniu wiatru. Produkty nadają się pod haft. Materiał wykonano w różnych ciężarach (230 – 400 g/m2).
  Przykładowe wykorzystanie: Kamizelka 280, Polar Jacket 289

 

Sploty dwuprawe podstawowe

 • Interlok (100% bawełna czesankowa)
  Splot interlock powstaje z połączenia dwóch dwuprawych dzianin 1:1, zestawionych naprzeciwko siebie. Charakteryzuje się mniejszą rozciągliwością oraz większą grubością. Dzięki gęstości materiału powierzchnia staje się bardzo gładka, doskonale nadaje się pod nadruk i haft. Ten materiał to połączenie komfortu, wysokiej jakości oraz perfekcyjnego wykorzystania właściwości użytkowych. Materiał produkowano w różnych ciężarach 200 g/m2 i więcej.
  Przykładowe wykorzystanie: Raglan V-200